tworzenie sklepu internetowego

Tworzenie sklepu internetowego nigdy nie było równie proste!

Ale czy rzeczywiście sprzedawać online może każdy? Tworzenie sklepu internetowego może wydawać się skomplikowane. I oczywiście w bardzo wymagających projektach i rozbudowanych strukturach takie jest. Nie oznacza to jednak, że budowa każdego sklepu internetowego równa się przysłowiowej “czarnej magii”. Czy zatem założenie sklepu internetowego może być proste? Sprawdźmy!

Saas czy Open Source?

Jeśli jesteś początkującym sprzedawcą, który swoją pasję pragnie połączyć z pomysłem na życie, warto sięgnąć po gotowe rozwiązanie jakie daje Saas. Platformy sprzedażowe Saas to gotowe oprogramowania, za pomocą których można otworzyć sklep online w kilka godzin. Gotowe systemy e-commerce wyposażone są w kompleksowe rozwiązania z licznymi automatyzacjami, w zakresie obsługi zamówień. Dodatkowo postawienie sklepu w ramach gotowych rozwiązań abonamentowych, nie wymaga wiedzy z zakresu IT. Założenie sklepu ogranicza się w zasadzie do założenia konta na wybranej platformie i jego konfiguracja.

Dla porównania tworzenie sklepu internetowego w ramach Open Source jest o wiele bardziej skomplikowane i przede wszystkim kosztowne. Dlatego wygodniejszą opcją, szczególnie dla pierwszego biznesu jest Saas.  ie masz pewności, że poradzisz sobie z prowadzeniem sklepu online samodzielne? Poniżej kilka zalet gotowych sklepów internetowych na abonament, które warto wziąć pod uwagę przy wyborze.

Zalety gotowych sklepów e-commerce

  • Nie musisz znać się na IT
  • Bez czekania na uruchomienie
  • Nie musisz płacić osobno za hosting
  • Gotowe integracje z płatnościami, kurierami, hurtowniami
  • Możliwość dokonywania zmian samodzielnie lub przy wsparciu działu obsługi klienta
  • Gotowa wersja responsywna strony
  • Bieżąca aktualizacja oprogramowania i zgodności z przepisamy


Ile kosztuje tworzenie sklepu internetow
ego

Cena projektowania sklepu internetowego może być skrajnie zróżnicowana. Można otworzyć sklep w ramach miesięcznego abonamentu, przy dobrych promocjach koszt może wynieść nawet 20 zł za miesiąc, zależnie od pakietu. Budowa sklepu internetowego może też sięgać horrendalnych kosztów, które często nie różnią się zbyt wiele od budowy z cegieł. Wszystko zależy od potrzeb, wymagań oraz zasięgu przedsięwzięcia. 

Rynek e-commerce rozwija się w niesamowitym tempie, a rosnące zapotrzebowanie oraz coraz większe wymagania klientów powodują, że dostawcy oprogramowania dla e-commerce prześcigają się w nowych i bardziej wygodnych rozwiązaniach. Pełna automatyzacja obsługi sklepu pozwala na wygodne nim zarządzanie, bez angażowania przy tym całego zastępu pracowników. 

Otworzenie sklepu internetowego nie jest trudne. Jedyną trudność stanowi wybór odpowiedniego silnika do obsługi sklepu – abonamentowego lub dedykowanego. 

Jednak samo otwarcie sklepu online to jedno, a umiejętne go wypromowanie to już zupełnie inna kwestia.