Hosting

Czy robisz backup swojej strony lub aplikacji regularnie?

Hosting Strony www

Hosting strony internetowej wbrew pozorom jest jedną z ważniejszych rzeczy jak już zakończy się etap tworzenia strony www. Wiele mniejszych i średnich firm lekceważąco podchodzi do hostowania i nie raz kończy się to nieprzyjemnościami.

Utrzymanie strony internetowej polega na ciągłym monitorowaniu. Update modułów, które zostały użyte do stworzenia projektu jest bardzo ważny pod względem bezpieczeństwa. Często nasi klienci nie zdają sobie sprawy, że tak naprawdę żaden haker nie musi ich wziąć na celownik. W sieci krążą automatyczne boty, które skanują strony pod względem podatności pod zainfekowanie i z automatu atakują daną stronę www. Później jest już tylko gorzej, ponieważ zainfekowaną stronę zazwyczaj nie jest łatwo doprowadzić do ładu.

hosting
fot. unplash.com

Szybkość

Jak szybki jest Twój hosting? Czy Twoja strona internetowa używa systemu cachowania? Jest to system oparty na bazie danych czy na plikach? Czy hosting używa SSD czy HDD? Jest to serwer współdzielony czy dedykowany? Te i wiele innych pytań, które powinniśmy sobie zadawać, często nawet nie przychodzą do głowy naszym potencjalnym klientom. Dbamy o to aby nasi klienci mieli dobrze zabezpieczone i szybko działające strony internetowe!

Backup

Robisz go regularnie? Czy backup jest na innym serwerze? Czy backup jest w innej serwerowni? ( kto słyszało pożarze w OVH wie o czym piszę ). Czy próbowałeś robić testowe data restore z backupów, żeby upewnić się, że wszystko działa? Czy backupujesz pliki, ale także bazę danych? Jak często robisz backup? Czy robisz incremental czy full backup? Ponownie nasuwa się wiele pytań, na które wcale nie jest tak łatwo odpowiedzieć. Jeżeli hostujesz stronę z nami, nie musisz się tym martwić, zadbamy o backupy dla Ciebie, abyś spał spokojniej.

Hosting – Updaty i Bezpieczeństwo

W dzisiejszych czasach strona internetowa to nie tylko tekstowe pliki HTML. Wszystkie CMSy, które są używane do tworzenia stron internetowych używają gotowych bibliotek, modułów i pluginów. Wszystkie te komponenty mają swoje updaty bezpieczeństwa i funkcjonalności. Jeżeli Twoja strona nie będzie używała najnowszych wersji bibliotek, automatycznie staje się podatna na infekcję i ryzyko utrady danych. Często infekcje są kosztowne i czasochłonne do usunięcia, dlatego ważne jest aby zapobiegać tym przypadkom na wczesnym etapie dbając regularnie o backup i updaty strony www.

Darmowa wycena, skontaktuj się z nami już dzisiaj!

+48 505 914 200 | info@dmxagency.pl