Marketing Produktowy

Czy twoje produkty są wystarczająco widoczne w sieci?

Produkt marketing

Marketing produktowy, inaczej brand marketing to szereg działań mających na celu rozwój produktu. Głównym celem jest wzrost rozpoznawalności i zaufania do produktu czy marki, której zadaniem finalnym jest wzrost sprzedaży.

Początek drogi sprzedaży produktu

Niezależnie od tego, czy wprowadzamy na rynek nowy produkt, czy promujemy już istniejący, ważne jest określenie targetu do którego chcemy dotrzeć. Skuteczne zarządzanie produktem jest wynikiem dobrze przeprowadzonej analizy klienta i sklasyfikowanie go do właściwej grupy docelowej.

marketing produktowy
fot. unplash.com

Sposób komunikowania

Marketing produktu uzależniony jest w dużej mierzę od tego jaki produkt jest przedmiotem reklamy, we współdziałaniu z określeniem klienta docelowego. Produkty masowe promowanie są głównie w aspekcie ceny, cech produktu wyróżniających go na tle konkurencji itp. W przypadku produktów premium, sposób zarządzania działaniami marketingowymi jest z goła odmienny. Klient zainteresowany markami luksusowymi, z produktem poszukuje także wartości dodanych. Zazwyczaj także w obrębie prestiżu i wizerunku producenta.

Sposoby promowania produktu – marketing produktowy

Zależnie od grupy docelowej oraz klasyfikacji produktu, a także celu jaki chcemy osiągnąć dzięki reklamie, wyróżnić można różne sposoby działania w marketingu produktowym, są to m.in.:

  • budowanie wizerunku produktu zdywersyfikowane – współpraca z influencerami i celebrytami, wizualizacja produktu oraz dobry jakościowo content publikowany w mediach społecznościowych, na blogu, na wartościowych portalach (kreowanie wizerunku eksperta w danej branży), 
  • certyfikacja, udział w rankingach 
  • promocje cenowe, kampanie reklamowe
  • promotion – organizowanie promocji: cenowych, pakietowych, ilościowych, kuponowych
  • sampling – udostępnianie klientom próbek, testerów
  • konkursy – zabawa jako metoda na zwiększenie interaktywności

Zajmujemy się produkt marketingiem dla firm. Kreujemy wizerunek marki i produktu przez marketing treści, działanie w social media, współpracę z Influencerami.

Napisz i sprawdź jak działamy!

Darmowa wycena, skontaktuj się z nami już dzisiaj!

+48 505 914 200 | info@dmxagency.pl