Agencja Social Media

Poprowadzimy Twój Profil na Facebooku i Kampanie Facebook Ads

Facebook

Zanim zdecydujemy czy prowadzenia Social Media podejmniemy się samodzielnie, czy jednak zrobi to za nas Agencja Social Media, warto przybliżyć nieco sam temat mediów społecznościowych.

Niekwestionowanym liderem w popularności i liczbie użytkowników Social Media jest Facebook. Portal posiada już ponad 2 miliardy aktywnych użytkowników miesięcznie, a liczba ta stale rośnie. Popularność FB sprawia, że jest on doskonałym narzędziem marketingowym, które umiejętnie wykorzystanie może przynieść wiele korzyści. Czy wobec tego warto inwestować w firmowe Social Media? Zdecydowanie tak!

agencja social media
fot. unplash.com

Zalety posiadania konta na Fb

Zalet i możliwości jest wiele, najważniejsze z nich to:

  • pozytywnie wpływa na poprawę wizerunku firmy
  • wpływa na wzrost rozpoznawalności marki
  • daje możliwość bezpośredniego kontaktu z klientem
  • pozwala wyróżnić się na tle konkurencji


Posiadanie konta firmowego na Facebook daje wiele możliwości wykorzystania, zarówno tych, które wpływają na postrzeganie firmy czy marki w oczach potencjalnych klientów, jak i tych stricte sprzedażowych.

Jak powinien wyglądać firmowy Fanpage?

Warto zadbać o właściwe skonfigurowanie konta firmowego – nazwa, kontakt, niezbędne linki, grafiki i treści powinny tworzyć jednolity przekaz. Kreowanie niespólnego wizerunku firmy wpływa na jej wiarygodność w oczach internautów. Firmowy profil prowadzony niedbale, chaotycznie bez przemyślanej strategii i zupełnie przypadkowo, nie wpływa dobrze na budowanie zaufania do marki. 

Agencja Social Media – dlaczego warto jej zaufać?

Samodzielne prowadzenie Fb jest czynnością ryzykowną, choć często praktykowaną. Warto pamiętać o tym, że Facebook ma swoje zasady, których należy przestrzegać . Nie warto ich tu przytaczać, gdyż bardzo często ulegają zmianom i tylko systematyczne ich śledzenie daje gwarancję postępowania w zgodzie z nimi. 

Dlatego to zadanie warto oddać w ręce specjalistów, dla których obcowanie z mediami społecznościowymi to przysłowiowa bułka z masłem.

Zrobimy to za Ciebie! Prowadzimy Facebook dla Twojej firmy!

Prowadząc fanpage naszych Klientów dbamy o ciekawe wpisy angażujące użytkowników, śledzimy branżę, nadzorujemy komentarze. 

Instagram

Instagram to trzecia co do wielkości platforma Social Media na świecie, dlatego nie można pozwolić sobie na jej zignorowanie!

Profilem na Instagramie zarządza się w bardzo charakterystyczny sposób. Aby działania te były efektywne i przynosiły korzyść firmie, warto zlecić je profesjonalistom.

Instagram może w ekspresowym tempie powiększyć ilość aktywnych użytkowników. Jest wiele branż, dla których jest narzędziem idealnym, które bezpośrednio przełoży się na budowanie wizerunku i sprzedaż.

Warto wykorzystać potencjał Ig szczególnie, jeśli przedział wiekowy Klientów jest poniżej 35 roku życia.

Aplikacja pozwala na dzielenie się z innymi użytkownikami zdjęciami i materiałami wideo. Dzięki niej łatwo możesz trafić do swoich klientów, pokazać firmę, czy zaprezentować. Dodatkowo Instagram to także wspaniałe narzędzie, służące do publikowania zdjęć produktów. Można dodawać oferowane produkty w użyciu, efekty pracy po wykonaniu usługi. Instagram daje też możliwość repostowania zdjęć innych użytkowników (za ich zgodą), zdjęć z sesji pozyskanych ze współpracy z influencerami itp.

Od czego zacząć działania na Instagramie?

Na start warto sprawdzić jak działa konkurencja. Czy jej publikacje spotykają się z zainteresowaniem odbiorców, da to też obraz tego czy obecność na IG ma sens w przypadku danej branży.

Po konfiguracji konta pozostaje stworzenie harmonogramu publikacji na profilu firmowym na Instagramie.

Ważne są wyjątkowe nieszablonowe zdjęcia, ciekawe treści oraz hasztagi. Bez hasztagów nie da rady się wyróżnić! Pamiętać należy, że nowy algorytm Instagrama sprawił, że niektóre hasztagi nie odnoszą już takich rezultatów jak kiedyś, dlatego tak istnienia jest ciągła aktualizacja wiedzy.

BĄDŹ WSZĘDZIE TAM, GDZIE SZUKAJĄ CIĘ KLIENCI!

Zadbaj o Social Media w Twojej firmie! Zleć prowadzenie profili Agencji Social Media!

Darmowa wycena, skontaktuj się z nami już dzisiaj!

+48 505 914 200 | info@dmxagency.pl